O mnie

 

 

Bardzo się cieszę, że tu trafiłaś. Pozwól mi trochę opowiedzieć o sobie i o powodzie powstania tej strony. Mam na imię Ania, stąd wzięła się nazwa bloga – Anne Marie. Z wykształcenia jestem filologiem, a piszę z własnego doświadczenia oraz w oparciu o wiedzę zdobytą z książek lub artykułów naukowych.

Co jest dla mnie istotne? Co znajdziesz na blogu?

Dobrze dobrana pielęgnacja jest niezwykle ważna dla zachowania zdrowego, pięknego i młodego wyglądu przez długie lata. Oczyszczanie i nawilżanie to zupełne podstawy, których nie możemy pominąć. Jeśli nakładamy makijaż, będzie on wyglądał dobrze tylko na odpowiednio zadbanej skórze. Makijażem nie zakryjemy miesięcy czy lat zaniedbań.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów będą pojawiać się najczęściej. Testuję sporo nowości, ostatnio coraz bardziej skupiając się na kosmetykach naturalnych oraz pielęgnacji azjatyckiej, która mnie urzekła. Dużą wagę przywiązuję do składów, gdyż często nie mamy pojęcia co tak naprawdę siedzi w zachwalanym kosmetyku i nieświadomie robimy sobie krzywdę. To ze składu możemy wyczytać co poprawi stan naszej skóry czy włosów lub co nam może zaszkodzić. Znajdziesz tu zatem analizę wszystkich najpopularniejszych składników kosmetyków i dowiesz się, czego lepiej unikać, a czego poszukiwać.

Aby wiedzieć jak odpowiednio podejść do pielęgnacji potrzebujemy trochę teorii. Każda z nas jest inna, wiec wymaga innego traktowania, jednak podstawy są dla nas wszystkich takie same. Warto poznać nie tylko składniki INCI, ale i budowę skóry oraz jej potrzeby bo to zaowocuje w przyszłości. Przekonasz się na własnej skórze!

Dość rzadko się maluję, więc kosmetyki kolorowe są niewielką częścią moich zapasów. Makijaż to dla mnie tylko dopełnienie pielęgnacji, nie jest niezbędny. Jednak powoli odkrywam zastosowania takich kosmetyków oraz samą sztukę makijażu, więc i tym chętnie się dzielę.

Sama zewnętrzna pielęgnacja nie wystarczy, aby uzyskać pożądane efekty. Urozmaicona dieta, dostarczająca wszystkich potrzebnych wartości odżywczych, witamin i minerałów jest podstawą naszego zdrowia i piękna. Skupiam się na ciekawych i wartościowych produktach w kuchni oraz ich działaniu, m.in. wspomagającym nasze dążenie do pięknej skóry i włosów. Wszystko testuję we własnej kuchni i podaję najbardziej sprawdzone przepisy. 🙂

W wolnej chwili pochłaniam filmy i książki. Czerpię z nich mnóstwo wiedzy, więc z radością je polecam, szczególnie książki bezpośrednio związane z wymienionymi już tematami. Dodatkowo ciekawi mnie moda, a inspirują idee minimalizmu i slow life.

Mam nadzieję, że w tym wszystkim znajdziesz coś dla siebie. Zapraszam do przeglądania bloga.

Koniecznie daj mi znać, co sądzisz! Jeśli masz pytania, śmiało pisz także na kontakt.ann@gmail.com