Ostatnio moje dłonie i stopy potrzebują znacznie więcej zadbania niż wcześniej. Przy okazji testuję nową dla mnie markę Dr Konopka’s.
Dr Konopka’s to estońska marka kosmetyków naturalnych. Producentem jest Eurobio Lab, które jest właścicielem także marek takich, jak Organic People, Organic Shop czy Natura Estonica. Już od jakiegoś czasu byłam ciekawa ich kosmetyków, więc postanowiłam czegoś spróbować. Wybrałam 2 kremy, które zawierają 98,9 % naturalnych składników oraz posiadają 3 certyfikaty:
- Vegan
- BDIH
- Cosmos Natural
SPIS TREŚCI
Co to w praktyce oznacza?
Te produkty są wegańskie – zawierają jedynie roślinne składniki i nie są testowane na zwierzętach. Nie zawierają syntetycznych barwników, aromatów, silikonów, pochodnych ropy naftowej, SLSó, PEGów, substancji GMO, a ich opakowanie jest przyjazne środowisku.
Przeczytaj więcej o certyfikatach!
Oba kremy są zapakowane w metalowe tubki o pojemności 75ml. Małe, plastikowe zakrętki są akurat mało poręczne, ale ogólnie opakowanie bardzo mi się podoba. Jest niezwykle subtelne i kojarzy mi się z leczniczymi maściami, gdy jako dziecko zwijałam tubkę w rulonik, kiedy tylko zużyłam trochę produktu. W obu przypadkach producent daje nam 12 miesięcy na zużycie kremu, a koszt tubki to kilkanaście złotych.
Ochronny krem do rąk Dr Konopka’s
Krem do rąk jest dość rzadki i nieco lejący. Jego zapach kojarzy mi się z lawendowym polem i skoszoną trawą – trawa jednak dominuje. Łatwo rozprowadza się na dłoniach i bardzo szybko wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy. Jest to dla mnie dużą zaletą. Kremów używam przeważnie w biurze, podczas pracy przy komputerze. Wtedy zdecydowanie nie chcę czekać na długie wchłanianie kremu albo zostawiać tłuste ślady na myszce, klawiaturze czy filiżance.
To bardzo dobra opcja kremu na zimę do biura lub na co dzień do torebki, kiedy także większość osób preferuje szybkie i bezproblemowe nawilżanie. Mimo wszystko, o tej porze roku zdarza mi się używać wieczorem treściwszych formuł, jak np. masło shea, które przyjemnie otula i natłuszcza dłonie.
Przeczytaj o właściwościach masła shea
Aqua, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerin , Caprylic/Capric Triglyceride, Pinus Sibirica Seed Oil*, Rubus Idaeus Seed Oil*, Helianthus Annuus Seed Oil*, Rubus Chamaemorus Fruit Extract*, Glycine Soya Oil*, Lavandula Angustifolia Oil* , Tocopherol, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Citric Acid, Silica, CI 77007, CI 77491, Limonene, Linalool, Citral
(*) – pochodzą z organicznych, kontrolowanych upraw
Odżywczy krem do stóp Dr Konopka’s
Krem do stóp jest bardzo podobny do tego przeznaczonego do pielęgnacji dłoni. Zapach jest nieco bardziej leśny, ale ledwo wyczuwalny. Produkt rozprowadza się i wchłania równie szybko, co tak naprawdę nie jest ważne w przypadku kremu używanego na noc. Jego działanie nie jest dla mnie wystarczające i czuję niedosyt po użyciu. Nie nawilża moich stóp w takim stopniu, w jakim bym sobie życzyła.
Po posmarowaniu stóp preparatem Dr Konopka’s nakładam jeszcze drugą warstwę czegoś tłustszego. W przypadku dłoni to bardziej mój kaprys, a w przypadku stóp wymóg. Ostatnio fajnie sprawdza mi się domowy balsam zimowym, który Wy także możecie łatwo przygotować. Przepis znajdziecie tutaj.
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Cetearyl Alcohol, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerin, Sorbus Sibirica Extract*, Chamomilla Recutita Flower Water*, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil*, Rosa Damascena Flower Water*, Pinus Sibirica Seed Oil*, Tocopherol, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Cedrus Deodara Wood Oil, Citric Acid, CI 77288.
(*) – składniki organiczne pochodzące z upraw ekologicznych
Analiza składów kremów Dr Konopka’s
Wiele składników kremów się pokrywa. W obu znajduje się kilka emolientów (Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Coco-Caprylate/Caprate) i nawilżaczy (Glycerin, Hydrogenated Starch Hydrolysate) wiążących wodę w naskórku oraz konserwanty (Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate), stabilizator pH (Citric Acid), zagęszczacze – emulgatory (Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate), barwniki (Cl).
W kremach zawarto także świetne masło shea (Butyrospermum Parkii Butter – więcej o nim tutaj – klik), witaminę E (Tocopherol) oraz olej cedrowy (Pinus Sibirica Seed Oil) wspierający naturalną barierę ochronną skóry, działający antybakteryjnie i stymulujący układ krwionośny.
W ochronnym kremie do rąk znajdują się również oleje:
- z nasion malin (Rubus Idaeus Seed Oil) będący silnym antyoksydantem, działający przeciwzapalnie i gojąco,
- słonecznikowy (Helianthus Annuus Seed Oil) o właściwościach natłuszczających i łagodzących,
- sojowy (Glycine Soya Oil) uelastyczniający skórę i przyspieszający jej regenerację,
- lawendowy (Lavandula Angustifolia Oil) działający kojąco, regenerująco i antyspetycznie,
oraz
- ekstrakt z maliny moroszki (Rubus Chamaemorus Fruit Extract) silnie regenerujący i wzmacniający naskórek,
- krzemionka (silica), pełniąca funkcję zagęstnika,
- i substancje zapachowe (Limonene, Linalool, Citral).
Natomiast w odżywczym kremie do stóp znajdziemy dwie wody kwiatowe:
- rumiankową (Chamomilla Recutita Flower Water) łagodzącą podrażnienia i wzmacniającą naczynia krwionośne,
- różaną (Rosa Damascena Flower Water) orzeźwiającą, regenerującą i nawilżającą nawet wrażliwą skórę,
oraz dwa oleje
- z owoców rokitnika (Hippophae Rhamnoides Fruit Oil) o właściwościach regeneracyjnych i gojących oraz poprawiający koloryt skóry,
- cedrowy (Cedrus Deodara Wood Oil) odżywiający i regenerujący suchą skórę,
a także wzmacniający i chroniący przed czynnikami zewnętrznymi ekstrakt z jarzębiny (Sorbus Sibirica Extract).
Kremy mają świetne, naturalne składy oraz ładne, metalowe opakowania, które są przyjazne dla natury. O ile uważam krem do rąk za świetny wybór do torebki i do biura, niestety krem do stóp nie spełnia swojej funkcji. Mam na liście jeszcze kilka kosmetyków z Dr Konopka’s, więc to na pewno nie koniec mojej przygody z tą marką.
Oba kremy pochodzą ze sklepu Kuferek smaku, który przekazał mi je do testów. Więcej produktów marki Dr Konopka’s na ich stronie (klik), gdzie przy użyciu kodu Anne05 dostaniecie mały rabat.
Polecane powiązane treści
czyli Anna Kochanowska – miłośniczka pielęgnacji skóry bazującej na naukowych faktach.
Blog powstał z pasji, która doprowadziła mnie na studia z kosmetologii bioestetycznej i codziennie skłania do zdobywania nowej wiedzy.
Jeśli sama regularnie chcesz dowiadywać się więcej o pielęgnacji, kosmetykach i akcesoriach, które Ci w niej pomogą, zaglądaj na annemarie.pl!
Z tej marki jeszcze nic nie miałam, ale słyszałam wiele pozytywnych opini. te kremiki są równie dobre.
To na pewno nie są moje ostatnie kosmetyki od nich. Czarszka teraz się w sporo zaopatrzyła, więc za jakiś czas pewnie będzie spora recenzja 🙂
Nie słyszałam jeszcze o tych kosmetykach, ale mnie zainteresował ten krem do rąk 🙂
Ten do rąk zasługuje na uwagę 🙂
Nie miaam jeszcze nic z tej marki, przyznam, że mieszane recenzje trochę mnie powstrzymują… Ale na te produkty chętnie bym się skusiła:)
Mnie jeszcze bardzo kusi ich peeling gommage 🙂