4 niebezpieczne akcesoria kosmetyczne – NIGDY ich nie kupuj!

Obecnie w social mediach jest tyle treści, poleceń kosmetyków i akcesoriów, że nie trudno, żeby coś nas kusiło. Często jednak okazuje się, że zupełnie nie są warte naszych pieniędzy, a nawet mogą być niebezpieczne w użyciu i nam szkodzić. Tych akcesoriów sama nigdy bym nie kupiła i Tobie też nie polecam.

 

Odkurzacz na zaskórniki

Dużo z nas boryka się z zapchanymi porami i zaskórnikami. Bywa jednak, że to, co uznajemy za zaskórniki, to jedynie naturalnie występujące włókna łojowe. Niezależnie od tego, co rzeczywiście dzieje się na skórze, odkurzacz na zaskórniki nie jest odpowiednim rozwiązaniem.

Dlaczego? Działa on na zasadzie podciśnienia. Zasysa skórą i docelowo powinien wyciągać nadmiar łoju z porów, odblokowywać je i usuwać zaskórniki. Siły zasysania jednak nie da się dobrze kontrolować, co prowadzi do uszkodzeń skóry, może powodować pękanie naczynek, teleangiektazje i stałe zaczerwienienia.

 

Pistolet do kwasu hialuronowego

Chcesz wypełnić usta albo tracącą objętość twarz? Wszystko jest dla ludzi, ale wybierz się do specjalisty, który ma odpowiednią wiedzę, umiejętności i podobne do Ciebie poczucie estetyki. Zdecydowanie nie próbuj samodzielnie wstrzykiwać sobie kwasu hialuronowego w domu. Taki pen nie zapewnia jakiejkolwiek kontroli wstrzykiwania kwasu. Nie wiemy jak głęboko trafi i czy w odpowiednie miejsce. Dodatkowo siła wstrzyknięcia może uszkadzać otaczającą dane miejsce skórę.

 

Pen do usuwania znamion, pieprzyków, brodawek i tatuaży

Sama usuwałam włókniaki u dermatologa oraz na zajęciach z kosmetologii przy pomocy elektrokoagulacji. Urządzenia do elektrokoagulacji lub plazma peny widziałam reklamowane w internecie jako opcje do usuwania pieprzyków i tatuaży.

Sami nie powinniśmy dotykać ŻADNEGO pieprzyka, bo możemy niechcący zaingerować w rozwijającego się czerniaka. Pieprzyki powinien zobaczyć dermatolog podczas corocznego badania skóry i w razie wątpliwości, skierować nas na usunięcie. Jeśli samodzielnie coś z nimi zrobimy, możemy pogorszyć sytuacje i nie pozwolić zdiagnozować się na czas.

W przypadku tatuaży takie tanie urządzenia są zbyt słabe, żeby rzeczywiście miały rozpraszać pigment. Lasery do usuwania tatuaży to drogie sprzęty. Jeśli chcemy pozbyć się tatuażu, to w odpowiednim gabinecie po konsultacji, która dobierze najlepszy sprzęt.

 

Dermaroller

O dermarollerze już wspominałam, ale warto przypomnieć! To urządzenie jednorazowe, nie jak sporo osób używa kilka razy. Nie da się go odpowiednio zdezynfekować, a jego igiełki wchodzą w skórę pod kątem, który powoduje większe uszkodzenia, niż trzeba do stymulacji.

O dermarollerze przeczytasz więcej w poświęconym mu wpisie – klik.

Mam nadzieję, że nie stosujesz żadnego z nich?

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments