Kremy pod oczy dla każdego: Moistry, Mad Hippie, Cannamea

Zdania są podzielone – jedni uważają, że krem pod oczy jest zbędny, inny że warto mieć go w pielęgnacji. Ja uważam, że oddzielny krem pod oczy to dobry pomysł, bo przechodzi dodatkowe testy w produkcji oraz może odpowiadać na zupełnie inne potrzeby niż reszta twarzy. Dlatego sama zawsze mam jakiś kosmetyk dedykowany tej okolicy, a dzisiaj mogę opowiedzieć Ci o 3 bardzo różnych opcjach.

Wąkrotka azjatycka – dlaczego powinnaś mieć ją w pielęgnacji niezależnie od typu skóry?

Na pewno już słyszałaś o tej roślinie, bo jest popularnym składnikiem azjatyckich kosmetyków i powoli podbija też nasz europejski rynek. W tym wpisie opowiem Ci o jej ciekawych właściwościach i pielęgnacyjnych zastosowaniach, a także wskażę kilka kosmetyków z jej zawartością, które już stosowałam. Dowiedz się, jak wykorzystać ją dla jeszcze piękniejszej skóry!

Tatuaż z henny – niebezpieczna ozdoba?

tatuaż z henny

Tradycyjna henna to sproszkowany liść Lawsonia Inermis zawierający pigment, który po połączeniu z wodą lub olejem wykorzystuje się do wykonywania dekoracyjnych czerwono-brązowych malowideł na skórze, m.in. w Indiach, a także naturalnego farbowania odżywiającego przy okazji włosy. Obecnie jednak istnieje też coś takiego jak czarna henna.