Kosmetyki z filtrami SPF – lista ponad 200 propozycji

annemarie Ecolab SPF15 krem matujący z irysem i krem -serum rozjaśniające

Słońce świeci coraz mocniej, pora więc zainteresować się codzienną ochroną przeciwsłoneczną!

 

O ile promienie słoneczne docierają do ziemi każdego dnia roku, to latem są one najsilniejsze, więc warto zainwestować w produkt z filtrem, który nas przed nimi ochroni. Dobrze byłoby je stosować przez cały rok, szczególnie jeśli spędzamy sporo czasu na zewnątrz lub blisko okna, a przy ładnej pogodzie chętnie wychodzimy więcej, zatem ochrona też jest nam bardziej potrzebna.

 

O rodzajach promieniowania słonecznego i oznaczeniu kosmetyków już pisałam w oddzielnym poście, do którego polecam zajrzeć na początek. Przypomnę jeszcze tylko, że zwyczajowe oznaczenie SPF oznacza ochronę przed promieniami UVB (poparzenia skóry, rumień), a towarzyszy mu ochrona przed UVA, która powinna wynosić ⅓ SPF.

 

SPF 15 powinien zatrzymywać 93,3% UVB

SPF 30 – 96,7%

SPF 50 – 98,3%

 

Drugą, bardzo istotną kwestią jest rodzaj wybranego filtra – chemiczny lub mineralny. Ogólnie rzecz biorąc filtry mineralne są bezpieczniejsze, natomiast niektóre chemiczne to tzw. filtry przenikające, które mogą się przedostawać do krwioobiegu i jak wskazują badania na zwierzętach – wpływać na działanie hormonów w organizmie – czekamy  jednak na konkretniejsze badania na ludziach 🙂 Wątpliwości budzą też filtry nano – nie zaleca używać się ich w sprayu ze względu na szkodliwość dla płuc, ale kremy nie stanowią problemu, bo cząsteczki nie przenikają przez skórę. Zapraszam do przeczytania osobnego wpisu poświęconego rodzajom filtrów przeciwsłonecznych i ich bezpieczeństwu.

Koniecznie spójrz również na przegląd faktów i mitów nt. filtrów – rozjaśnia naprawdę wiele kwestii! – jak blokowanie syntezy witaminy D, powstawanie raka, stosowanie olejów, czy zagrożenia dla środowiska!

Wszystkie prezentowane poniżej produkty zawierają jedynie bezpieczne filtry oraz nie mają w składzie np. donorów formaldehydu – moje kryteria czytania INCI znajdziesz tutaj – klik. Nie są to jednak tylko filtry naturalne, są tez opcje apteczne i azjatyckie.

Wiem, że wiele osób nie przepada za kosmetykami z filtrem ze względu na ich dość ciężką formułę, ale naprawdę warto je stosować – dlaczego? O wpływie promieniowa UV dowiesz się więcej tutaj.

Lepiej zawsze wybrać krem o niższym SPF, ale przyjemny do stosowania codziennie niż taki o wyższym, którego będziecie unikać, bo go po prostu nie lubicie! każdy filtr będzie lepszy, niż żaden.

 

Potrzebujesz praktycznych wskazówek nt. filtrów? Obejrzyj film!

 

 

Oznaczenia ułatwiające poruszanie się po przeglądzie

 

Przegląd jest podzielony zgodnie z wysokością SPF – zaczynamy na 10, a kończymy na 50+. Nie brałam pod uwagę oznaczeń dla UVA, bo wiele filtrów takiego oznaczenia nie ma. Znajdziecie tu też kilka kosmetyków z pojedynczymi, wątpliwymi składnikami ALE zdecydowałam się je tu umieścić albo ze względu na ogólny, bardzo ładny skład, albo też na bardzo atrakcyjną cenę.

 

Jaki filtr, jeśli nie chcę, żeby bielił?

 

Filtry mineralne, a własnie takich najwięcej jest w przeglądzie, mogą niestety bielić. Dobrze dopracowane formuły niwelują to ryzyko, ale jeśli chcesz mieć pewność, że tak się nie stanie, wybierz filtr kolorowy. Filtry barwione są zaznaczone na zielono. Umieszczam je jako pierwsze dla każdego SPF.

 

Jaki filtr do cery tłustej?

 

Ponownie, jeśli chodzi o filtry mineralne, jest z nimi pewien problem. Minerały bywają zatopione w cięższych formułach. Za każdym razem warto więc zajrzeć w skład i sprawdzić, czy nie zawiera składników, które są komedogenne dla Twojej skóry. Dla ułatwienia poruszania się po przeglądzie, oznaczyłam przez pogrubienie produkty, które nie zawierają ciężkich olei (jak kokosowy) ani maseł (jak kakaowe), które bywają problematyczne.

Możesz zwrócić uwagę na filtry chemiczne, te prawdopodobnie będą lżejsze. Zawsze jednak sprawdź skład!

 

Jaki filtr do cer wrażliwych?

 

Tutaj oczywistym wyborem powinny być filtry mineralne. Te chemiczne wiążą się z większym ryzykiem podrażnień i alergii w związku z degradowaniem ich przez promienie słoneczne. Większość filtrów we wpisie to własnie opcje mineralne – jeśli nie, jasno to opisałam. Zwróć też uwagę, by lepiej nie zawierały olejków eterycznych, które mają dużo substancji zapachowych mogących uczulać lub mnogości ekstraktów.

 

Jaki filtr dla dziecka lub kobiety w ciąży, czy karmiącej?

 

Jak wyżej – powinna to być opcja jak najdelikatniejsza, a więc filtry mineralne, niezbyt bogate, bez olejków eterycznych, które mogą wywołać niepożądane reakcje. Skóra niemowląt i małych dzieci jest dużo bardziej przepuszczalna od skóry dorosłego, natomiast w ciąży hormony szaleją i nie wiemy, jak zareaguje ona na bogate formuły. Zrezygnowałabym też z filtrów przenikających (nie ma ich w zestawieniu), bo nie wiadomo, jaki mają wpływ na nasz organizm.

 

Jaki filtr do twarzy, a jaki do ciała?

Większość filtrów można używać zamiennie. Logiczne jest, że nie będziemy smarować ciała filtrem barwionym, a ciężkiego filtru do ciała nie nałożymy na tłustą skórę twarzy. Sugerujmy się jedynie rozsądkiem i słuchajmy potrzeb swojej skóry!

 

Filtr mineralny czy chemiczny?

 

Chemiczny jest często łatwiejszy w obsłudze, lżejszy i raczej nie powinien bielić, a mineralne bywają zatopione w cięższych formułach, z czym niektóre cery tłuste się nie polubią. Najlepiej, by kosmetyk zawierał kilka filtrów – to zwiększa zakres ochrony. Fajną opcją jest łączenie filtrów mineralnych z chemicznymi albo 2 mineralnych ze sobą – tlenek cynku bowiem w szerszym zakresie chroni przed UVA, a dwutlenek tytanu przed UVB.

Dla ułatwienia zaznaczyłam filtry mieszane lub chemiczne przez odpowiedni dopisek.

 

Czy to polskie marki, gdzie je kupię?

 

Niestety niewiele filtrów jest polskiej produkcji – tutaj dopiero raczkujemy w składach. Jeśli jednak bardzo Wam zależy na polskiej produkcji, zaznaczam to przed filtrami w ten sposób: (PL).

Co do dostępności – jeśli tylko była taka możliwość, linkuję polskie sklepy (oznaczam to * z przodu), a nawet do porównywarki cen zbierającej oferty z różnych sklepów, byście mogli kupić najtaniej. Kilka ciekawych kremów z filtrem różnych marek na pewno znajdziecie w sklepie z kosmetykami naturalnymi palapala.pl. Jeśli filtr nie jest dostępny u nas, podaję link do sklepu zagranicznego.

 

Czy da się kupić coś taniego?

 

Niestety produkty z filtrami nie należą do tanich – a przynajmniej te z filtrami bezpieczniejszymi i składami spełniającymi moje wymagania. Ceny są bardzo różne, ale staram się dopisać, jeśli akurat dany kosmetyk wychodzi bardziej ekonomicznie w stosunku cena/pojemność – oznaczam to przy produktach, gdzie cena wynosi poniżej 1zł/ml.

 

 

Podsumowanie oznaczeń

 

[PL ]                                => filtr polskiej produkcji

*                                              => filtr do kupienia w Polsce

pogrubienie                            => filtr bez ciężkich olei i maseł

zielony kolor      =>  filtr barwiony

 

oraz

dodatkowy tekst – jeśli zawiera składniki, których ktoś może unikać, nieakceptowane w kosmetykach naturalnych LUB zawiera filtry chemiczne/mieszane

w miarę możliwości oznaczam bardziej ekonomiczne opcje i podaję link do porównywarki cen – (to linki afiliacyjne, czyli jeśli z nich korzystasz, ja dostaję mały %, ale Ciebie to nic nie kosztuje)

 

 

Wpis jest co jakiś czas aktualizowany – ostatnia data pojawiać się będzie poniżej.

* ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 r.

 

 

SPF 10-25

 

 

*[PL] Asoa, krem SPF 15

Green people, Age defy SPF 15 tinted moisturiser

Evolve, Climate veil tinted SPF 20

 

 

 

 

 

*[PL] Vianek, Łagodzący krem do twarzy BB SPF 15 – dobry stosunek cena/pojemność

*Madara, Miejski krem CC przeciw zanieczyszczeniom SPF 15 

*SO’BiO étic, Organiczny Krem BB 5 w 1  – SPF 10

 

 

 

 

Fitocose, Carrot Tinted Face Sunscreen Cream SPF 15

Alpine Organics, Mleczko przeciwsłoneczne SPF 25 – BARDZO dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

Fitocose, Karitinta Tinted Day Cream SPF 10

*[PL] Organic series, krem nawilżający z filtrem SPF15

Eco Cosmetics, SPF 10 krem na słońce z rokitnikiem i oliwką – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

*[PL] Lovingeco, krem BB SPF 15

Earth Mama, Mineral sunscreen lotion SPF 25 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

Balance Me, Natural protecion moisturiser SPF25

Alva, Delikatny krem BB SPF 20

100% Pure, Podkład Zdrowa Skóra z pigmentami owocowymi SPF 20

 

 

*[PL] GoCranberry, Ochronny krem do twarzy na dzień SPF 10 – dobry stosunek cena/pojemność

*Eco Cosmetics, SPF 15 krem na słońce z rokitnikiem i oliwką

*Alteya, Certified organic rose Otto face sunscreen SPF 25 – filtr w chłodniejszych odcieniach

*Alteya Organics, Organiczny krem z mineralnym filtrem przeciwsłonecznym do twarzy SPF 30 – filtr w chłodniejszych odcieniach

 

 

 

 

*[PL] Phenome Ideal Skin Protector, Krem wzmacniająco-ochronny SPF 10 na dzień

*Saisona, emulsja nawilżająca SPF15

 

 

 

Antipodes, Immportal balsam do ciała z faktorem SPF 15

*[PL] Phenome, Protective Body Lotion SPF 15

 

 

 

 

Greenatural, sun milk SPF 20

Ilia, puder sypki SPF 20 – dobra opcja do reaplikacji np. w biurze

Santaverde, krem do opalania SPF 20alkohol pod koniec składu

 

 

 

biosolis, olejek przeciwsłoneczny w spray SPF 20 – dobry stosunek cena/pojemność

bjobj, płyn do ochrony przeciwsłonecznej SPF 20 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

 

*Eco Cosmetics, SPF 20 emulsja na słońce z granatem i owocem goji

TEA Natura, Krem przeciwsłoneczny SPF 20 – dobry stosunek cena/pojemność

*Eco Cosmetics, SPF 20 mleczko na słońce z granatem i maliną

 

 

 

 

*Eubiona, krem SPF 20 – dobry stosunek cena/pojemność

*eco cosmetics, krem SPF 15 z Q10 i hialuronem

 

 

 

Beauty by earth, facial sunscreen SPF20

Beauty by earth, body sunscreen SPF25

*[PL] Be the sky girl, krem do twarzy SPF25 – lekko rozbielający ciemniejsze cery, o satynowym wykończeniu

 

 

ey!, sunspray SPF 20  – dobry stosunek cena/pojemność

Green People, Day solution cream SPF 15 – filtr mieszany, zawiera fenoksyetanol

facetheory, amil-C SPF 20 – filtr chemiczny, wit. C + B3

 

 

 

*Eco Cosmetics, SPF 20 emulsja na słońce bezzapachowa

*Momme, Spacerowy krem na każdą pogodę (SPF 25) – dobry stosunek cena/pojemność

*[PL] Organic Series, Moisturizing Cream SPF20

 

 

 

 

 

ey! organic cosmetics, Sunspray SPF 20 – dobry stosunek cena/pojemność

Greenatural, Sun Milk SPF 20 – dobry stosunek cena/pojemność

TEA Natura, Krem przeciwsłoneczny SPF 20 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

Santaverde, balsam do opalania SPF 15 – alkohol dalej w składzie

hej organic, SPF 15 face cream

 

 

 

SPF 30-35

 

 

 

 

 

*Ilia, Super serum skin tint SPF 30

Josh Rosebrook, Nutrient day cream SPF 30 tinted

Vive sana, Daily protezione SPF 30

 

 

 

 

*[PL] Asoa, krem z filtrem SPF 30 – dość matowy w odczuciu (pełna recenzja)

Juice Beauty, Stem cellular CC cream SPF 30 – zawiera fenoksyetanol

 

 

 

Andalou Naturals, BB Perfecting Beauty Balm, Natural Tint, SPF 30, Age Defying – zawiera silikon dalej w składzie

Andalou Naturals, Beauty Balm, Brightening, Sheer Tint with SPF 30– zawiera silikon dalej w składzie

Mineral Fusion, Mineral SPF 40 Moisturizer – zawiera silikon dalej w składzie, ciężki i bielący – (pełna recenzja)

 

 

*[PL] Pure by Clochee, mineralny krem BB SPF 30 – zawiera filtr nano, 2 odcienie

*Korres, Yoghurt Tinted Sunscreen SPF 30 – filtry chemiczne, peg, fenoksyetanol

 

 

 

 

InstaNatural, Vitamin C Moisturizer, SPF 30 Broad Spectrum – zawiera silikon dalej w składzie

Andalou Naturals, CC 1000 Roses, Color + Correct, Sheer Nude SPF 30, Sensitive  zawiera silikon dalej w składzie

Andalou Naturals, Argan Stem Cell Benefit Balm, Un-Tinted SPF 30, Clear Skin  – zawiera silikon dalej w składzie

HighDroxy, Day light fluid SPF 30 – filtr chemiczny

 

 

* We Love The Planet, Sztyft przeciwsłoneczny SPF 30  filtry nano, w tekturowym opakowaniu

* Coola, Daydream Unscented Mineral Makeup Primer SPF30 zawiera silikony, PEG

 

 

Attitude, Sztyft do twarzy SPF 30

La Saponaria, Pro Day Anti-Aging Day Cream SPF 30

 

 

 

 

Odylique, SPF30 natural sunscreen

*[PL] Clochee, rozświetlający krem SPF30 – trudny w nakładaniu, ale ładny na skórze (pełna recenzja)

Kimberly Sayer, Ultralight Organic Facial Moisturiser SPF 30

 

 

 

Coola, Mineral SPF 30 Unscented Matte Tinted Moisturiser – zawiera silikony, powinien dawać przyjemne odczucie na skórze

Geoderm, Sun Cream SPF 30

 

 

 

 

 

*Madara, Age Defying Sunscreen, krem z filtrem SPF 30 – dość lekki, ale tlusty, odcień wpadający w różowe szarości (pełna recenzja)

*Algamaris, Spray z filtrem SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

*Aubrey, Bezzapachowe mleczko w spray SPF 30 – BARDZO dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

Avril, face sunscreen SPF 30

SPEICK, SUN krem przeciwsłoneczny SPF 30

 

 

 

 

 

 

* Cocosolis, Naturalny balsam do opalania SPF 30

ey! organic cosmetics, Sunspray SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

Attitude, Krem przeciwsłoneczny dla wrażliwej skóry SPF 30

 

 

 

 

ColourWell, Krem przeciwsłoneczny SPF 30  – zawiera ciekawe antyoksydanty, BARDZO dobry stosunek cena/pojemność

*Biosolis, mleczko przeciwsłoneczne SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

*Biobaza Sun, mineralny balsam do opalania SPF 30 – BARDZO dobry stosunek cena/pojemność

*Alterra, balsam do opalania SPF 30alkohol pod koniec składu, filtr nano, BARDZO dobry stosunek cena/pojemność

*Alterra, krem przeciwsłoneczny dla niemowląt i dzieci SPF 30filtr nano,  BARDZO dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

*biosolis, krem przeciwsłoneczny SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

Green People, Facial sun cream SPF 30 – filtr mieszany, dwutlenek tytanu nano

 

 

krem s filtem SPF 30 Bebio annemarie

 

 

*[PL] Bebio, balsam do ciała – filtry chemiczne, Ceteareth w składzie, bardzo dobry stosunek cena/ilość

*[PL] Bebio, balsam mineralny do twarzy i ciała – bardzo dobry stosunek cena/ilość

*[PL] Bebio, krem słoneczny SPF 30 – filtr chemiczny, zawiera Ceteareth, dobry stosunek cena/ilość

 

 

 

 

All Good Products, Kid’s Sunscreen, SPF 30

Babo Botanicals, Clear Zinc Sunscreen, SPF 30, Fragrance Free – dobry stosunek cena/pojemność

*Eco Cosmetics, SPF 30 emulsja na słońce bezzapachowa – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

*Eubiona, krem SPF 30 – alkohol pod koniec składu

Earth Mama, Kids mineral sunscreen lotion SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

Babo Botanicals, Clear Zinc, Sport Stick Sunscreen, SPF 30

*Eco Cosmetics, Emulsja na słońce SPF 30 dla skóry z tatuażami – dobry stosunek cena/pojemność

Mad Hippie Skin Care Products, Facial SPF, 30+

 

 

 

 

*Eubiona, mleczko wodoodporne SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

ey!, sunspray SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

Green people, Children sun lotion SPF 30

Green people, sun lotion SPF30

Kypris, Broad spectrum SPF30 face cream

 

 

 

 

*[PL] Loving eco, krem SPF 30

i+m, Sun protect sunscreen SPF30 – ma dwutlenek tytanu nano

 

 

 

 

*[PL] Phenome, Protective Face Cream SPF 30

*[PL] Phenome, Protective Body Balm SPF 30

 

 

 

*[PL] Loving eco, emulsja SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

Zatik, Solar mineral sunscreen

 

 

 

 

 

Attitude, Krem do opalania dla dzieci i niemowląt kwiat wanilii SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

Attitude, Bezzapachowy krem przeciwsłoneczny SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

TEA Natura, Krem przeciwsłoneczny SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

Derma E, sun protection mineral powder SPF 30 – dobra opcja reaplikacyjna

*[PL] Manaslu, City outdoor SPF 30 – filtr mieszany

 

 

 

 

 

*Eco Cosmetics, SPF 30 emulsja na słońce z granatem i owocem goji – dobry stosunek cena/pojemność

Goddess Garden, Organics, Natural Sunscreen, Baby, SPF 30

100% Pure, Everywhere Sun Stick SPF 30 

 

 

 

Juice Beauty, SPF 30 oil free moisturiser

*[PL] Make me bio, ultralekki krem SPF 30

 

 

 

 

Kimberly Sayer, Anti-oxidant Daily Moisturising Cream, SPF 30

*Madara, Krem do ciała z filtrem SPF 30 Plant Stem Cell Antioxidant

*Algamaris, mleczko do opalania SPF 30

 

 

 

 

Naobay, Detox sun shield Cream SPF 30

* 100% pure, Yerba mate mist SPF 30 – do reaplikacji

 

 

 

Goddess Garden, Organics, Kids, Natural Sunscreen, SPF 30

DeVita, Solar Protective Moisturizer, SPF 30+

*Eco Cosmetics, SPF 30 olejek na słońce z granatem i rokitnikiem – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

100% pure, Green tea SPF 30

Pai skincare, hello sunshine sunscreen SPF 30

 

 

 

 

 

Wooden Spoon, krem na słońce SPF 30

Kiss My Face, Organics, Kids, Face & Body Mineral Sunscreen, SPF 30

*Alteya Organics, Organiczny krem z mineralnym filtrem przeciwsłonecznym, SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

 

Ren, Clean screen mattifying face sunscreen SPF 30 – zawiera fenoksyetanol

Planet kid, Sun stick SPF 30 – do torebki, na uszy, dłonie, buzię dziecka do szybkiej aplikacji

 

 

 

 

 

*Eco Cosmetics, SPF 30 mleczko na słońce z granatem i maliną – dobry stosunek cena/pojemność

bjobj, Krem przeciwsłoneczny SPF30 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

*Anthyllis, spray przeciwsłoneczny SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

Josh Rosebrook, Nutrient day cream SPF 30

 

 

 

 

 

Badger Company, Baby Sunscreen Cream, Broad Spectrum SPF 30, Chamomile & Calendula – dobry stosunek cena/pojemność

DeVita, Solar Body Moisturizer, SPF 30+ – dobry stosunek cena/pojemność, nie bieli, nie tłuści, ale nieco się roluje – (pełna recenzja)

Greenatural, Sun Milk SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

Coola, Mineral Face SPF 30 Cucumber Matte Finish Moisturiserzawiera silikony

BYBI Beauty, Day Defence SPF 30 Moisturiser

 

 

 

 

 

 

*Eco Cosmetics, SPF 30 Słońce i komary – dobry stosunek cena/pojemność

Goddess Garden, Organics, Kids Sport, Natural Sunscreen, SPF 30

UVBIO, Transparentny żel SPF 30

 

 

STYX, „Ziołowy ogród” – krem przeciwsłoneczny SUN SPF 30dużo substancji zapachowych

*New Layer, PRO VITAMIN D HIGH PERFORMANCE SONNENCREME SPF30 – filtr chemiczny, wodoodporny

 

 

 

 

Goddess Garden, Organics, Natural Sunscreen, Sport, Spray, SPF 30 – do reaplikacji

Badger Company, Active Kids, Zinc Oxide Sunscreen Cream, SPF 30, Tangerine & Vanilla – dobry stosunek cena/pojemność

*Eco Cosmetics, SPF 30 tonowany krem na słońce z rokitnikiem i oliwą z oliwek – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

*Alteya Organics, Organiczny krem z mineralnym filtrem przeciwsłonecznym do ciała, SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność, dośc tłusty, lekko barwiony (recenzja)

Badger Company, Anti-Bug Sunscreen, Broad Spectrum SPF 34 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

 

All Good Products, Sport Sunscreen, SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność, lekki i łatwy w aplikacji – pełna recenzja tutaj

TEA Natura, Krem przeciwsłoneczny SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

Think, Thinkbaby, Sunscreen Stick, SPF 30

 

 

 

 

Babo Botanicals, 30 SPF Clear Zinc Sunscreen

*Eco Cosmetics, SPF 30 żel na słońce do twarzy z granatem i rokitnikiem

*Derma Eco Baby, Balsam przeciwsłoneczny dla dzieci SPF 30 – BARDZO dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

MyChelle Dermaceuticals, Replenishing Solar Defense, SPF 30

*Aubrey Organics, Mleczko do opalania dla aktywnych SPF 30 o zapachu tropikalnym – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

badger, Sunscreen cream clear zinc SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

*Biosolis, krem do twarzy SPF 30 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

 

*Derma, Olejek przeciwsłoneczny SPF 30 – BARDZO dobry stosunek cena/pojemność

Goddess Garden, Organics, Natural Mineral Sunscreen Stick, Baby, SPF 30

 

 

 

 

*Bema Cosmetici, Krem przeciwsłoneczny SPF 30, antiage – dobry stosunek cena/pojemność

*John Masters, Naturalny mineralny filtr przeciwsłoneczny SPF30

 

SPF 40-50

 

 

 

 

 

 

Omum, Ma protection joli teint tinted moisturiser SPF 50

*Mlle Agathe, krem przeciwsłoneczny ze śluzem ślimaka przyciemniający SPF 50+

*Korres, toghurt SPF 50 – filtr chemiczny, zawiera peg, fenoksyetanol

 

 

 

 

*[PL] Clochee, Matujący krem SPF 50 – w beżowym odcieniu, raczej ciężki na skórze

All Good Products, Sport Sunscreen Butter Stick, SPF 50+ (pełna recenzja)

*Derma, sztyft przeciwsłoneczny SPF 50

 

 

 

*[PL] Lirene Sun Natura, krem ochronny SPF 50 – zawiera filtr nano, silikony, bardzo dobry stosunek cena/pojemność

* SUNTIQUE, I’m Medi 100% Zinc Sun SPF 50+ – zawiera silikony, EDTA, beheneth

 

 

 

 

Avril, face sunscreen SPF 50

Acorelle, krem przeciwsłoneczny SPF 50

 

 

*New Layer, PRO VITAMIN D HIGH PERFORMANCE SONNENCREME SPF50 – filtr chemiczny

*Australian Gold BOTANICAL TINTED FACE – zawiera silikony, PEG, EDTA

 

 

 

*Soleil Toujours, Extreme  UV mineral sunscreen SPF 45 – zawiera silikon w składzie

*[PL] Neutrea , UV protector SPF50 (3 odcienie) – glikol propylenowym pod koniec składu, filtr mieszany, mineralny nano, szeroka ochrona przed UV+VIS – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

*Aubrey Organics, Bezzapachowe mleczko do opalania dla dzieci SPF 45 – dobry stosunek cena/pojemność

*Organic series, krem nawilżający z filtrem SPF43

*Lavera, krem na słońce dla dzieci SPF 50 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

*Benton Mineral Sun Cream SPF 50 – zawiera silikony

*[PL] Dermedic Sunbrella Baby, krem ochronny SPF 50 – zawiera filtry mineralne nano, oleje mineralne, BARDZO dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

*Aromatica, Aloe mineral sunscreen SPF 50

Babo Botanicals, Baby skin mineral sunscreen lotion SPF 50 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

 

*Mustela, mleczko przeciwsłoneczne SPF 50 – 100ml – BARDZO dobry stosunek cena/pojemność – szczególnie przy 300ml

*Topfer, krem ochronny SPF 50

*Mustela, mleczko przeciwsłoneczne SPF 50 do twarzy – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

*SUNTIQUE, I’m Pure Perfect Cica SPF50+ – zawiera silikony

*Bubble&Co Krem Przeciwsłoneczny dla dzieci 0M+ Spf 50+

*[PL] DAX SUN, mineralny krem ochronny do twarzy i ciała dla osób o wrażliwej skórze, SPF 50

 

 

 

Dr Mercola, Sunscreen SPF 50 – dobry stosunek cena/pojemność

*Bema Cosmetici, spray przeciwsłoneczny SPF 50 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

 

*Bema Cosmetici, Krem przeciwsłoneczny SPF 50 dla dzieci i matek – dobry stosunek cena/pojemność

*Whamisa, sun cream SPF50

*Azeta bio, organiczne mleczko ochronne SPF50 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

*[PL] Lirene Sun Natura, emulsja ochronna SPF 50 dla dzieci – zawiera filtr nano, silikony

*COSRX Shield fit All Green Comfort Sun SPF50 – zawiera silikony, EDTA

 

 

 

 

 

*Biosolis, mleczko przeciwsłoneczne SPF 50+: wersja 50ml lub 100ml

Earth Mama, Uber sensitive mineral sunscreen Lotion SPF 40 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

 

eco cosmetics, Krem CC SPF 50

*ey! organic cosmetics, Sunspray SPF 50 – dobry stosunek cena/pojemność

Dr. Mercola, Healthy Skin, Sunscreen, SPF 50 – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

*[PL] Asoa, krem SPF 50 – odżywcza formuła, niektóre partie produktu są cięższe i tłustsze

SPEICK, SUN krem przeciwsłoneczny SPF 50+

 

 

 

 

*Eubiona, mleczko SPF 50 – dobry stosunek cena/pojemność

*Biosolis, spray przeciwsłoneczny SPF 50 – dobry stosunek cena/pojemność

*[PL] BasicLab, lekki krem ochronny SPF 50 – filtry chemiczne, szeroka ochrona przed VIS+IR

 

 

 

 

BeOnMe, Ochrona przed słońcem Wysoka SPF50

Whamisa, Sun Pact Natural Expression SPF 50+

 

 

krem s filtem SPF 50 annemarie Bebio | helixium

 

 

* Helixium, spray przeciwsłoneczny SPF 50

*[PL] Bebio, balsam do ciała SPF 50 – filtr chemiczny, zawiera Ceteareth, bardzo dobry stosunek cena/ilość

 

 

 

Cocosolis, Naturalny balsam do opalania SPF 50

*Algamaris, krem do opalania dla dzieci SPF 50+

*Algamaris Krem do opalania w sztyfcie SPF 50+

 

 

 

 

Ey!, sunspray kids SPF 50+ – dobry stosunek cena/pojemność

Fitocose, baby zinc oxide paste SPF 50

Greenatural, bambini sunspray SPF 50

 

 

 

 

*Algamaris, Spray z filtrem SPF 50+

*Algamaris, Mleczko do opalania SPF 50+

*Algamaris Krem do opalania dla dzieci SPF 50+

 

 

 

 

Greenatural, sunspray SPF 50

Salt & Stone, SPF 50 Sunscreen face stick

 

 

 

 

 

MyChelle Dermaceuticals, Sun Shield Clear Stick, SPF 50

All Good Products, Kid’s Sunscreen Butter Stick, SPF 50+

*Eco Cosmetics, SPF 50 emulsja na słońce bezzapachowa – dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

*[PL] Manaslu, Extreme outdoos SPF 50 – filtr mieszany, tłusty i cięzki, na zimę

*Mlle Agathe, krem SPF 50

 

 

 

 

 

*Eco Cosmetics, SPF 50+ krem na słońce z rokitnikiem i oliwką

*Eco Cosmetics, SPF 50 mleczko na słońce z granatem i maliną – Sensitive

*Momme, Ochronny parasol od słonka SPF50

 

 

*SVR Cicavit+ Creme SPF 50+ – zawiera filtry chemiczne, ceteareth, polisorbat i silikony, polecany do cer z przebarwieniami, szeroka ochrona przed VIS+IR

*SVR Sun Secure Ecran Mineral – zawiera filtry nano, silikony, fenoksyetanol, szeroka ochrona przed VIS+IRneu

 

 

*Mlle Agathe, krem przeciwsłoneczny SPF 50+

Whamisa, baby & kids sun pact SPF 50

 

 

 

krem s filtem SPF 50 annemarie Bebio Helixium

 

 

*Helixium, przeciwsłoneczny krem do twarzy SPF 50

*[PL] Bebio, krem słoneczny SPF 50 – filtr chemiczny, zawiera Ceteareth, dobry stosunek cena/ilość

 

 

 

 

*Alphanova Sun, Mineralny Krem Przeciwsłoneczny SPF50

*Eco Cosmetics, SPF 50+ Surf and Fun – Wodoodporny krem przeciwsłoneczny

*Mustela, spray przeciwsłoneczny SPF 50 – 200ml – BARDZO dobry stosunek cena/pojemność

*Mustela, mleczko przeciwsłoneczne SPF50 – 300ml – BARDZO dobry stosunek cena/pojemność

 

 

 

 

 

uvbio, krem przeciwsłoneczny SPF 50

Whamisa, Sun pact tone up SPF 50+

 

 

 

 

 

*Eco Cosmetics, SPF 50+ krem na słońce dla dzieci i niemowląt

Delidea, Krem przeciwsłoneczny SPF 50

*Bioderma, Spray mineralny do opalania SPF 50+ – BARDZO dobry stosunek cena/pojemność

 

Pomadki SPF

 

 

 

 

*Mimitika, LIP BALM PINEAPPLE SPF20

*[PL] Herbapol, Polana, pomadka pielęgnacyjna intensywna ochrona, SPF 20 – chemiczna

 

 

 

 

Officina Naturae, Lipbalm SPF 15 – filtr mineralny nano

*Salt & Stone, SPF 30 LIP BALM

 

 

 

*Ultrasun, LIP PROTECTION SPF30 – filtr mieszany

*Ultrasun, LIP PROTECTION SPF50 – filtr mieszany

 

 

Jeśli znacie któryś z tych kosmetyków, koniecznie dajcie znać w komentarzu jak się Wam sprawdza, a ktoś inny też skorzysta z Waszego doświadczenia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

345 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Julia
Julia
6 lat temu

Imponująca lista. 🙂 Zauważyłam, że nie masz w swoim zestawiaieu emuski do opalania z nacomi. Czy może masz jakieś obiekcje co do jej składu? Mam na myśli ten kosmetyk https://kufereknatury.pl/produkt/emulsja-do-opalania-spf-30-150ml-nacomi/

Ines
Ines
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

Delidea ma w skladzie nano cząstki… na liście znajdę same filtry mineralne? Szukam chemicznego.

Ania
Ania
Reply to  Anne Marie
4 lat temu

W alterze jest filtr nano. Tak przynajmniej jest napisane w składzie. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę 🙂

Agnieszka
Agnieszka
Reply to  Julia
4 lat temu

Odradzam. Stosowalam ten balsam podczas wakacji. Po godzinie ekspozycji na słońce dostałam uczulenia. Wielkie czerwone plamy na prawie całym ciele. Schodziły przez kilka kolejnyci tygodni.

Pasteczka
Pasteczka
6 lat temu

Hej! A co sądzisz o tym gagatku? Zawsze kusiło mnie wypróbowanie Origins http://m.sephora.pl/index.html#!catalog/product/view/P2984004

Pasteczka
Pasteczka
Reply to  Anne Marie
6 lat temu

Dziękuję za poradę! Szukam dalej, ale Twoja lista jest dla mnie mega pomocna.

Czarna Kretka
6 lat temu

Krem Clochee chodzi za mną od dłuższego czasu Muszę na ten sezon wreszcie go nabyć. A nie wiesz może jak on dogaduje się z minerałami?

Kasia K
Kasia K
6 lat temu

Świetne zestawienie Aniu! 🙂 Czy masz może jakąś sprawdzoną drogerię gdzie można uzupełnić zapasy?

Madlen
Madlen
6 lat temu

Super. Kupiłam sobie na ekotargach Derma 30 spf Kids i jestem zadowolona, dobrze zgrywa się z podkład.
Mam pytanie, jeżeli nie plażuje, to czy muszę reaplikowac taki filtr w ciągu dnia? I czy filtry po długim spacerze na słoneczku rozkładają się i trzeba je od razu zmyć bo namnażają się wolne rodniki? Jak to wygląda pod mikroskopem? 😀

Madlen
Madlen
Reply to  Anne Marie
6 lat temu

Okej dzięki, fajnie że ktoś tworzy taka listę kremów z filtrem. To są kosmetyki, przy których trzeba zachować szczególną ostrożność 😉
Ja mam dziwna cerę, chyba wrażliwą, czasem pojedyncze wypryski, a jak słońce przygrzeje to trochę piegów wyskoczy xD
A powiedz mi proszę, czy można się do czegoś przyczepić w składzie tego kremu?

https://www.mamissima.pl/akcesoria_dla_dzieci/kosmetyki_dla_dzieci/derma_sun_-_krem_sloneczny_do_twarzy_spf_30_50_ml?gclid=Cj0KCQjw9LPYBRDSARIsAHL7J5l_U9libaV9jKC8x7WRhqKpLXTA7qZGTUssbHjSAlSwPxkZ31mM4tsaAghuEALw_wcB

Madlen
Madlen
Reply to  Anne Marie
6 lat temu

A miało być tak pięknie… Niestety ich wersja chemiczna dla dzieci też to ma.
Znasz może jakieś bezpieczne kremy z filtrem chemicznym? Bez takich niespodzianek w składzie xD ?

Madlen
Madlen
Reply to  Anne Marie
6 lat temu

Heh, chyba dlatego, że się boje świecenia na twarzy xD Ale jeśli masz jakieś wypróbowane „nieblyszczace” filtry mineralne to napisz coś o tym, proszę Ja akurat nie mam cery przetłuszczającej sie, więc nie mam dużych wymagań

Magda
Magda
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

I jakie wrażenia po wyższych filtrach z Ecolab? Twarz się nie świeci? jestem na etapie poszukiwania i zaciekawił mnie ten wątek

Asia
Asia
6 lat temu

Dlaczego odpadają filtry z LAVERA? Podobno są naturalne i jeszcze przystępne cenowo…

Magda
Magda
6 lat temu

Witam, a co Pani myśli o tym spray’u? Alphanova Bebe Przeciwsłoneczny Spray o wysokim filtrze SPF 50+

Ola
Ola
6 lat temu

Który z tych filtrów nadawałby się do skóry tłustej? Kupiłam Momme, ale niemiłosiernie się świecę :/
Chciałabym, żeby był dobry przeciw UVA i UVB, ale na co nie spojrzę, to wrzędzie olej kokosowy, masło shea itd. Zastanawiałam się nad Algamaris, stosowała go Pani może?

Ola
Ola
Reply to  Anne Marie
6 lat temu

Właśnie Goddess Garden ma tylko tlenek cynku, więc domyślam się, że nie chroni przed pełnym spektrum, a zależy mi też na ochronie przeciw UVA :/
A jak myślisz – w przypadku stosowania filtra na dzień wystarczy zastąpić krem nawilżający serum? Oczyszczanie, serum i filtr czy Oczyszczanie, krem nawilżający, filtr? Czasem mam wrażenie, że filtr na krem to już dla mojej skóry za wiele. Wiem, że niektóre dziewczyny stosują kremy z filtrem samodzielnie, bez uprzedniej warstwy, ale zastanawiam się w jakich przypadkach jest to uzasadnione. Jak ocenić, czy skład jest wystarczająco bogaty, żeby zastosować tylko ten jeden kosmetyk?

Ola
Ola
Reply to  Anne Marie
6 lat temu

Rozumiem, dziękuję za szczegółową odpowiedź, będę częściej zaglądać na bloga 🙂

Mahdalenka
Mahdalenka
6 lat temu

Anne, bardzo dziękuję Ci za tak obszerną listę, szukam silnego kosmetyku przeciw promieniom UV z racji tego, że mam bardzo bladą skórę skłonną to oparzeń słonecznych już po dosłownie 15 minutach przebywania na silnym słońcu;( Jest to moje utrapienie… szukam kremów z silnym filtrem, najlepiej takich które nie pozostawiają tłustego świecącego nalotu na skórze. Zastanawiam się nad tym: https://www.drogeriaolmed.pl/product-zul-62220-URIAGE-BARIESUN-Sztyft-transparentny-SPF50-8g.html, ty w swojej liście wymieniłaś Biodermę z SPF 50, czy masz doświadczenie w kosmetykach z tak dużymi filtrami? One faktycznie pomagają? Będę wdzięczna za pomoc.

Maria
Maria
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

Dziękuję za odpowiedź, będę przeglądać te filtry mając nadzieje że jest jakiś w dobrej cenie gdzieś w drogerii. Pozdrawiam

Hania
Hania
5 lat temu

Co powiesz o kremie Bioderma Photoderm AKN mat? Był to mój ulubieniec ze względu na moją tłustą cerę i to jak świetnie wyglądał pod makijażem, jednak mam wątpliwości co do jego składu (niestety kompletnie się na tym nie znam, dopiero zaczynam się tym interesować)

Dominika
5 lat temu

Ja używam BenOnMe i jest świetny. Polecam. PS. Znakomity artykuł.

Marlena
Marlena
5 lat temu

Wiele tutaj polecanych filtrow ma pge, silikony( dimeticone) oraz szkoldliwe sole aluminium. Jeden, ktory oglądalam ma tez pge W poscie zapewniasz, ze nie mają ich w składzie, chociazby te ostatnie Andalou czy Solei …

Jana
Jana
5 lat temu

Cześć, co powiesz na temam składu filtru Non-ChemicalSkin79?

mamaAsia
mamaAsia
5 lat temu

Cześć, super że są takie blogi jak Twój. Mam pytanie: w Twoim zestawieniu nie znalazłam żadnego z filtrów La Roche-Posay, które bardzo lubię:( Szczególnie chodzi mi o https://www.aptekagemini.pl/lrp-anthelios-50-dermopediat-spray-200ml.html oraz https://www.aptekagemini.pl/la-roche-posay-anthelios-xl-50-zel-krem-do-twarzy-suchy-w-dotyku-spf50-50ml.html. Co o nich sadzisz? Czy spotkałaś się gdzieś z mgiełką do twarzy z SPF 50+ do stosowania na makijaż (coś w stylu https://www.aptekagemini.pl/lrp-anthelios-50-mgielka-75ml.html) tylko o dobrym składzie?

Aga
Aga
5 lat temu

Ale swietna strona, dziekuje za wyczerpujace wpisy, mam pytanie odnosnie tego filtra https://www.apteka-melissa.pl/produkt/svr-sun-secure-ecran-mineral-teinte-spf50-krem-mineralny-barwiony-do-skory-normalnej-i-mieszanej-50-ml,21015.html, ma filtry mineralne, uzywam go juz ladnych pare lat, ale chcialabym sie dowiedziec czy jest bezpieczny. Bo moze czas na zmiane. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Aga
Aga
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

Dziekuje bardzo za odpowiedz, wiem, ten Phenoxyethanol mnie denerwuje, czy jest bardzo niebezpieczny,?wprawdzie jest na koncu skladu, wiec moze nie az tak, silikony nie przeszkadzaja, uzywam tego filtra od dawna, i moja cera bardzo go lubi. Pozdrawiam 🙂

Aga
Aga
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

bardzo dziękuję, a jeszcze przejrzę Twoje propozycje 🙂
Pozdrawiam serdecznie.

Kasia
Kasia
5 lat temu

A co sądzisz składzie tego filtru: PURITO Centella Green Level Safe Sun SPF50+ PA+++?

Kasia
Kasia
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

Bardzo dziękuję za analizę, czyli jeżeli stosuję go w trakcie kuracji kwasami i cerę mam raczej wrażliwą a mnie nie podrażnił to znaczy, że już raczej nie mam się czego obawiać? Bo w sumie używam go jakieś 2tyg i zastanawiam się czy to może dopiero wyjść ewentualne podrażnienie?

Kinga
Kinga
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

A jeśli chodzi o serie dermedic sunbrella? Będzie ok dla dziecka?

Barbara
5 lat temu

Fajnie że w końcu ktoś napisał że lepiej wybrać niższy faktor UV niż męczyć się z wysokim filtrem, którego nie da się używać na dłuższą metę. No ale niektórzy obstaja tylko przy SPF 50 żeby uchodzić za ofiarę przemysłu kosmetycznego. Dzięki za ten wpis

Iwonka
Iwonka
5 lat temu

Wow! wspaniały blog, jak się cieszę, że tu trafiłam….Mam cerę mieszaną… strefa T tłusta, pozostała część twarzy uczucie sciągnięcia… czy powinnam zakupić dwa kremy z filtrem ? Czy sprawdzi się jeden ? jeśli tak to, który byłby najlepszy do codziennej pielęgnacji (pod podkład) 🙂

Ania
Ania
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

Dziękuję. Poszukuję mgiełki do twarzy z filtrem i wygląda na to, że nic nie ma kosmetyku z dobrym składem

Krystyba
Krystyba
5 lat temu

Ja mam pytanie – dla większości kosmetyków nie ma podanej informacji o stopniu ochrony UVA. Jest np. podane SPF 30, producent zachwala ochronę przed UVA u UVB, ale zero informacji czy jest to to UVA+ czy UVA+++, skąd mam to wiedzieć? Czy lepiej założyć, że przy braku informacji jest to tylko UVA+ ? Pozdrawiam i będę wdzięczna za pomoc

Sandra
Sandra
5 lat temu

Hej! Który filtr SPF 50 polecłabyś do skory z trądzikiem różowatym, wrażliwej, zaczerwienionej?:)

Ula
Ula
5 lat temu

Hej,
Wow, ale lista! 🙂
Ja teraz od tygodnia testuje filtr Kafe Krasoty (le Cafe de Beaute) spf 50, ma bardzo dobry sklad, tylko jeszcze nie wiem czy nie zapcha mnie masło kokosowe bardzo wysoko w składzie, a cerę mam powoli wyswabadzającą się z trądziku. Ale dla cery normalnej czy wrażliwej- jak najbardziej polecam!

Maseczka
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

Ja stosuje i jestem zadowolona

Klaudia
Klaudia
5 lat temu

A czy mogłabyś coś polecić na bliznę pooperacyjną? potrzebuję na pewno filtr 50, lecz nie wiem czy iść w chemiczne czy mineralne, bo zrobił mi się bliznowiec i nie chciałabym tego w żaden sposób podrażnić, a z racji że jest to szyja, nie uniknę na niej słońca.. z góry dziękuję i pozdrawiam!

Klaudia
Klaudia
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

Bardzo dziekuje za odpowiedź!
Czy mogłabyś jeszcze ocenić BIODERMA PHOTODERM SPOT SPF50 o składzie:
AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CYCLOPENTASILOXANE, DIPROPYLENE GLYCOL, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, CYCLOHEXASILOXANE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT, GLYCYRRHETINIC ACID, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, PENTYLENE GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, PHENOXYETHANOL, CHLORPHENESIN. [BI 482]

polecany jest właśnie do blizn, zaburzeń pigmenatcji, przebarwień..

Ren
Ren
5 lat temu

witaj, czy poleciłabyś BIELENDA BIKINI ALOESOWE MLECZKO DO OPALANIA SPF 30 200ML, jest niedrogie a skład ok?:)

Ren
Ren
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

jejku, to jakaś masakra, co nam producenci kremów oferują, a co poleciłabyś z tańszych kremów z filtrami , mam sporo przebarwień i musze takich używać….a te , które mają dobry skład są bardzo drogie

Ren
Ren
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

dziękuję

Anna
Anna
5 lat temu

Witaj, a co sądzisz o tych kremach: OMIA ECOBIOSUN – MLECZKO DO OPALANIA DO TWARZY I CIAŁA DLA DOROSŁYCH SPF 50 i 30
i
Pierpaoli-Anthyllis Eko Bio Krem Przeciwsłoneczny Spf 50 i 30 Dla Skóry Wrażliwej Wodoodporny 100ml

A jeśli nie są dobre, to co byś poleciła dla ochrony po leczeniu onkologicznym raka piersi (chemia i radio).
Dziękuję

Marzena
Marzena
5 lat temu

Chciałabym zapytać się o ten krem z filtrem SKIN79 Krem Ochronny Waterproof Sun Gel SPF50+ PA+++ -50ml, Czy skutecznie chroni przed przebarwieniami i ogólnie o skład. Z góry dziękuję .

Maja
Maja
5 lat temu

Zakupiłam ostatnio w aptece krem z filtrem Avene SunsiMed oznaczony jako wyrób medyczny. Ponoć na zdecydowanie dłuższe działanie ochronne od innych kremów z filtrem, jest fotostsbilny i ma bardzo krótki skład. Masz jakieś zdanie na temat tego produktu?

Maja
Maja
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂 Z ciekawości – dlaczego lepiej używać zwykłych kremów z filtrem? Mnie skusiła informacja o rzekomym znacznie dłuższym działaniu ochronnym filtrów. Jaki ze relatywnie często złuszczam naskórek krem wydał mu się wręcz idealny :)))

Anna
Anna
5 lat temu

Cześć! Co myślisz na temat składu EQUILIBRA ALOESOWY KREM PRZECIWSŁONECZNY SPF 50+? Wklejam skład poniżej: Ingredients: Aloe Barbadensis Leaf Juice, Aqua (Water), Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Propanediol, Titanium Dioxide, Isoamyl Laurate, Alumina, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Nano), Glycerin, Opuntia Ficus-Indica Stem Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Tocopheryl Acetate, Cetyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Sodium Hyaluronate, Silica, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Decyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Xanthan Gum, Glycine Soja (Soybean) Oil, Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Propylene Glycol, Ascorbyl Palmitate, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract,… Czytaj więcej »

Anna
Anna
5 lat temu

Bardzo ciekawe zestawienie, napracowałaś się i to bardzo. Proszę poleć mi mleczko albo spray 50 co łatwo można aplikować dla 14 miesięcznego dziecka, i dla mnie na twarz coś bardzo lekkiego mam delikatne naczynka i na policzkach robią mi się przebarwienia. Używam kremu Clinic, a filtr z laroche Anthelios xl ultra lekki ale przebarwienia i tak mi wyszły. Pozdrawiam Anna

Magdalena
Magdalena
5 lat temu

Witam, czy ten skład również lepiej omijać szerokim łukiem? Zastanawiam się nad kupnem kremu do twarzy, ale bardzo ciężko znaleźć taki, który nie kosztuje majątku i nie ma w składzie niektórych paskudztw. AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO], BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, GLYCERIN, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, CYCLOHEXASILOXANE, CYCLOPENTASILOXANE, BIS- ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, METHYLPROPANEDIOL, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, PENTYLENE GLYCOL, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, MANNITOL, XYLITOL, SODIUM HYDROXIDE, CELLULOSE GUM, RHAMNOSE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, ECTOIN, TOCOPHEROL. [BI 642] Dziękuję za… Czytaj więcej »

Magdalena
Magdalena
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

Serdecznie Ci dziękuję!!! 🙂 Pozdrawiam!

Magdalena
Magdalena
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

Dziękuję Ci serdecznie! Pozdrawiam! 🙂

Ania Glen
5 lat temu

Używam DERMA SPF 30, duże opakowanie rodzinne. Baaardzo gęsta formuła. Ciężko się rozsmarowuje i pozostawia gruba białą poświatę. Używam bo wiem że jest bezpieczny ale szukam czegoś lżejszego i najlepiej w spreyu :). Tym bardziej dla dzieci, bo one nie mają tyle cierpliwości żeby ustać te kilka chwil i dać się wysmarować, tym bardziej że z tym kremem to nie jest proste. Świetna lista, dziękuję! Podam linka dalej 🙂

Ania
Ania
5 lat temu

Dzięki za ten artykuł 🙂

Dominika
Dominika
5 lat temu

Czy mogłabyś przeanalizować ten skład? Jest to krem svr sensifine spf 50+
Aqua (Purified Water), Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Diisopropyl Adipate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetearyl Alcohol, Bisethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, C12-15 Alkyl Benzoate, Ceteareth-20, Sorbitan Isostearate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Silica, Polymethyl Methacrylate, Dimethicone, Pentylene Glycol, Polysorbate 60, Polyester-7, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Aminomethyl Propanol, Arginine, Caffeyl Glucoside, Dipotassium Glycyrrhizate, Gallyl Glucoside, Rosmarinyl Glucoside, Hydroxyethyl Acrylate/sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Tocopheryl Acetate, 1,2-hexanediol, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Sodium Laureth Sulfate, Xanthan Gum

Dominika
Dominika
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

Tak myślałam 🙁 dziękuję za odpowiedź. Spodziewam się maluszka, więc zdecyduję się na krem Bema, zarówno dla siebie i dla synka, czy można go stosować już od pierwszych dni?

Marysia
Marysia
5 lat temu

Mam pytanie odnośnie kremu matującego Clochee SPF 50, który jest matujący, czyli przeznaczony do cery tłustej a Pani nie poleca go do tego typu skóry. Dlaczego? Krem nie należy do tanich, więc chciałam poznać Pani opinię.
Jeśli chodzi o krem Biodermy, to ja raczej go nie polecam do cery tłustej, gdyż jest bardzo ciężki i ma jeden składnik, który z dużym prawdopodobieństwem będzie zapychał. Niemniej skład ma fajny i może się sprawdzić na skórach bezproblemowych.

Marysia
Marysia
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

Dziękuję za odpowiedź. Znalazłam skład Clochee SPF 50, rzeczywiście w dłuższej perspektywie może narobić problemów. U mnie pierwsze wrażenie na podstawie próbki było pozytywne, gdyż nie świeciłam się i przez dłuższy czas miałam matową skórę. Ale kolor dla jasnej i chłodnej tonacji skóry jest beznadziejny. No i ten skład, zdecydowanie nie dla skór problemowych.
Bioderma pod tym względem jest bezpieczniejsza, ale mi nie służy. Podejrzewam, że winowajcą może być Cocoglycerides. Poza tym kosmetyk jest tłusty i źle prezentuje się na twarzy.

Marta
Marta
5 lat temu

Hej 🙂 Mogła byś, bardzo proszę, polecić krem czy spray nie barwiący skóry na biało?

Marzena
Marzena
5 lat temu

Doradzcie mi proszę,gdyż zglupialam. Używałam przedtem filtru spf50 z lirene I jeśli chodzi o konsystencję był marzeniem- makijaż się świetnie utrzymywał, mogłam nałożyć zalecana ilość. Nawet na imprezy go używałam. Jednak przeczytałam,że ma filtry przenikajace I zaczęłam szukać coś lepszego. Trafiłam na Twojego bloga i kupilam mustele. Niestety podklad przy nim odpada- wszystko się zeslizguje, przypudrowany zle wygląda. Zaczęłam używać samego korektora, ale dalej zle wyglądam. Nie mogę sobie pozwolić na takie coś na codzień,gdyż praca wymaga ode mnie nienagannego wygladu, a wszyscy zauwazaja że coś jest nie tak. Zależy mi na czyms co najlepiej będzie miało duża pojemność albo… Czytaj więcej »

Marzena
Marzena
Reply to  Anne Marie
5 lat temu

Mustele zuzyje podczas wakacji, ale pod makijaż jest za tłusta 🙁 lubię ja używać, ale zostaje mi m.in. czerwony nos,bo po przypudrowaniu podklad się rozmazuje. No to spróbuje zamowic Beme 🙂 gdzieś wyczytałam,że filtry mineralne nadają się tylko na wierzch, nieprzykryte niczym, albo widocznie coś pomyliłam. Dziękuję za tak szybka odpowiedź 🙂

Marzena
Marzena
Reply to  Anne Marie
4 lat temu

Witam ponownie 🙂 pozuzywalam filtry i szykuje się do zakupu Bemy. Jak Ci się sprawdziła? Ale się naszukałam mojego starego komentarza haha

Marzena
Marzena
Reply to  Anne Marie
4 lat temu

Przy okazji zapytam czy alphanova z kolorem ( wersja bb) też będzie dobra składowo?:)

ANETA
ANETA
5 lat temu

Hej, mam pytanie odnośnie Bioderma Photoderm Nude Touch SPF50+ ochronny podkład mineralny odcień ciemny 40 ml jak oceniasz jego skład?? INGREDIENTS – SKŁAD
ZINC OXIDE [NANO], DIMETHICONE, ISODODECANE, ISOSTEARYL ISOSTEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER EXTRACT, TITANIUM DIOXIDE [NANO], PROPYLHEPTYL CAPRYLATE, DIPROPYLENE GLYCOL, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, SILICA, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, IRON OXIDES (CI 77492), AQUA/WATER/ EAU, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, PEG-10 DIMETHICONE, POLYSILICONE-11, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, SALICYLIC ACID, BUTYLENE GLYCOL, IRON OXIDES (CI 77491), CAPRYLOYL GLYCINE, PROPYL GALLATE, IRON OXIDES (CI 77499), HYDROGENATED LECITHIN, CAPRYLYL GLYCOL, DECYL GLUCOSIDE, TOCOPHEROL, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL. [BI 740]

Basia
Basia
5 lat temu

Super zestawienie! Próbowałaś może Azetę spf 50? 🙂 Słyszałam, że bieli, ale podobno bielenie znika po chwili. Zależy mi na znalezieniu filtra fizycznego, który nie będzie tak mocno bielił, chociaż nie wiem, czy to możliwe 😛

Basia
Basia
Reply to  Basia
5 lat temu

I mam też pytanie, czy próbowałaś może nałożyć kiedyś filtr na makijaż? 🙂

Limonka
Limonka
5 lat temu

Hej, stosowałam w swoim życiu różne filtry przeciwsłoneczne z różnym skutkiem. Mam bardzo wrażliwą skórę i niestety nie każdy kosmetyk mogę stosować. Najlepszym rozwiązaniem okazał się, w moim przypadku, Dax Sun, po którym nic mnie nie sypie i nie swędzi (jak to było w przypadku wielu innych) I na razie przy nim zostanę.

Aleksandra
Aleksandra
4 lat temu

Naprawdę świetne zestawienie! Od dawna szukam idealnego kremu z filtrem i nie jest łatwo. A co sądzisz o kremie Avene Sun sensitive spf 50+? Używam go od niedawna i jak narazie dobrze się sprawdza. Wiem że skład nie jest idealny ale czy zawarte w nim filtry są ok i dadzą dobrą ochronę? Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Butylene Glycol, Dimethicone, Diisopropyl Adipate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cyclomethicone, Water(Aqua), Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Stearate , PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, PVP/Eicosene Copolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil (Cucurbita… Czytaj więcej »

Domi
Domi
4 lat temu

Hej 🙂 poszukuję kremu z filtrem najlepiej spf50 barwiony (z fluidem). Mam cerę trądzikowa i wiele produktów mnie zapycha. Możesz coś polecić? Chciałabym używać go solo, bez makijażu, a mam blizny potrądzikowe, więc szukam czego co minimalnie mnie zakamulfuje.
Pozdrawiam 🙂

Domi
Domi
Reply to  Anne Marie
4 lat temu

A co sądzisz o tym kremie Neutrea Bio-Tech, UV Protection SPF 50+ PA ++++ (Krem ochronny)? Pozdrawiam

Domi
Domi
Reply to  Anne Marie
4 lat temu

Dziękuję bardzo

Arleta
Arleta
4 lat temu

Jakie kosmetyki łagodzące/chłodzące po opalaniu może Pani polecić?

Arleta
Arleta
Reply to  Anne Marie
4 lat temu

A co sądzi Pani o żelu Le Cafe de Beaute?
Skład: Aqua, Camelia Sinensis (Green Tea) Extract, Glycerin, Dicaprylyl carbonate, Aloe barbadensis Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Oil, Tocopheryl Acetate, Mentha Piperita (Pepermint) essential Oil, Menthyl lactate, Xanthan Gum, D-Panthenol, Perfume, Sorbic Acid, Benzyl alcohol.

Aga
Aga
4 lat temu

Super zestawienie. Gratuluję:)
Ja z kolei używam w czasie każdego lata poniższego kremu:
http://www.imageskincare.pl/produkty/showproduct/119/42/0/ultimate-protection-moisturizer-spf-50.

Krem jest ok, chroni przed słońcem, świetnie sprawdza sie pod makijażem. Kupiłabym sobie ten krem na jesień z niższym filtrem, nie wiem tylko czy skład jest w porządku, no i cena w tym roku jest powalająca….

Ponadto drugim moim ulubionym kremem na dzień jest tani kremik
https://www.bulgarskaroza24.pl/probiotyczny_krem_na_dzien_z_olejkiem_rozanym_50ml.,pro,pl,54,0.html

Obawiam sie, że obu kremów używam zbyt długo ( zamiennie od 4 lat), dlatego chętnie skorzystam z Twoich Aniu propozycji, dodam tylko, że mam cerę mieszaną, wrażliwą i po 50-tce:). Pozdrawim. Aga

Kasia
Kasia
4 lat temu

Witam Borykam się z trądzikiem różowaty. Został mi polecony krem Dermaquest Stem Cell 3D Tinted Moisturizer SPF 3. Widzę, że to chyba nie był najlepszy wybór. Jak uważasz lepiej go wogóle wyrzucić czy mogę zużyć ? Zinc Oxide. Inci:water (aqua), Cyclopentasiloxane, Glycerin, Dimethicone, Jojoba Esters, Butyrospermum Parkii (shea) Butter, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Glyceryl Acrylate/acrylic Acid Copolymer, Sorbitan Stearate, Peg-100, Galactoarabinan, Triethoxysilylethyl Polydimethylsiloxyethyl Hexyl Dimethicone, Butylene Glycol, Hydrolyzed Vegetable Protein, Adenosine Triphosphate, Sodium Chondroitin Sulfate , Tetrahexyldecyl Ascorbate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, Adipic Acid/neopentyl Glycol Crosspolymer, Vp/va Copolymer, Hydroxypropyl Methylcellulose, Amodimethicone, Steareth-20, Caprylic/capric Triglyceride,… Czytaj więcej »

Kasia
Kasia
Reply to  Anne Marie
4 lat temu

Bardzo dziękuję za odpowiedz

aaa
aaa
4 lat temu

Bardzo fajne zestawienie 😉 Ostatnio natknęłam się na sporo pozytywnych opinii o The Evy SunMousse SPF50 Skład: Aqua. Butane. Octocrylene. Propylene glycol. Palmitic acid. Diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate. Butyl Methoxydibenzoylmethane. VP / Hexadecene copolymer. Stearic acid. Isobutane. Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine. PVP. Ethylhexyl Triazone. Polysorbate 20. Triethanolamine. Hydrolyzed silk. Hydrolyzed Collagen. Tocopheryl acetate. Sodium Ascorbyl Phosphate Glycerin. Dimethicone. Propane. The Evy SunMousse SPF30: Aqua. Butane. Octocrylene. Propylene glycol. Palmitic acid. Diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate. Stearic acid. VP / Hexadecene copolymer. Isobutane. Butyl Methoxydibenzoylmethane. PVP. Polysorbate 20. Triethanolamine. Hydrolyzed silk. Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine. Hydrolyzed Collagen. Tocopheryl acetate. Sodium Ascorbyl Phosphate Glycerin. Dimethicone.… Czytaj więcej »

Natalia
Natalia
4 lat temu

Cześć, a co sądzisz o Pharmaceris S, bezpieczny krem ochronny do twarzy dla dzieci od chwili narodzin, SPF 50+?
Skład według INCI:
Aqua (Water), Dicaprylyl Carbonate, Titanium Dioxide (nano), Isopropyl Isostearate, Zinc Oxide, Cyclopentasiloxane, Isohexadecane, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Pentylene Glycol, Glycerin, Hydrogenated Castor Oil, Alumina, Sodium Chloride, Simethicone, Triethoxycaprylylsilane, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Parfum (Fragrance).
Nada się do skóry wrażliwej?

Natalia
Natalia
Reply to  Anne Marie
4 lat temu

Dzięki za szybką odpowiedź 😉 Ma być dla dorosłego. Szukam czegoś, czego mogłabym używać na co dzień pod makijaż. Szczególnie zależało mi, żeby była też ta ochrona przed UVA, ale z tego co widzę Bema też ma w kółeczku zaznaczone. Chyba na razie zdecyduję się na ten krem, ewentualnie jak się z nim nie polubię to będę szukać dalej. Tak na przyszłość chciałam jeszcze dopytać o inny produkt Pharmaceris S – KREM O SZEROKOPASMOWEJ OCHRONIE PRZED SŁOŃCEM SPF 50+ dla dorosłych i dzieci. Deklarują PPD 30, a skład wygląda tak: Składniki/Ingredients: Aqua (Water), Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Propylene Glycol, Dibutyl… Czytaj więcej »

ola
ola
4 lat temu

prosze o pomoc:mam fotoalergie i kremow z filtrem uzywam od25lat nawet w pochmurne dni(niestety ma to wplyw na to,ze mam niski poziom wit.D3 i mysle,ze gdybym miala normalna skore to na pewno przez 30min.dziennie nie zabezpieczalabym jej zadnymi filtrami)ostatnio zakupilam krem specjalny PharmacerisA 100+cera slergiczna i wrazliwa wytworca deklaruje zabezpieczenie uva,uvb,hev,ir,/ppd47/ i tu moja prosba o ocene skladu tego kremu.w ostatnim czasie odchodze od”chemi”w kosmetykach.prosze rowniez o polecenie czegos w zamian jezeli sklad okazalby sie kiepski tzn.malo bezpieczny.

Joanna
Joanna
4 lat temu

Jestem pod ogromnym wrażeniem listy! Zastanawiam się nad kupnem kremu Make Me Bio Ultralekki krem do twarzy SPF 30. Czy możesz coś powiedzieć na jego temat?

Skład: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Extract1, Caprylic/Capric Triglyceride, Titanium Dioxide, Olea Europaea Fruit Extract1, Prunus Amygdalus Dulcis Oil1, Lavandula Angustifolia, Flower Extract, Butyrospermum Parkii Butter1, Glycerin, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Silica, Cetearyl Alcohol, Coco-Caprylate, Punica Granatum Seed Oil, Crithmum Maritimum Extract, Jojoba Esters, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Polyhydroxystearic Acid, Dicaprylyl Ether, Tocopherol, Lauroyl Lysine, Sodium Stearoyl Glutamate, Algin, Parfum, Citric Acid, Mica, Sodium Dehydroacetate, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid

barbara
barbara
4 lat temu

Witam, zwątpiłam trochę w to co radzisz po przeczytaniu pewnego artykułu. Wytłumacz proszę. Podajesz że Bioderma spf 50 jest dobra, czytam skład a tam:tlenek cynku i dwutlenek tytanu, związki które zdaniem naukowców powinniśmy omijać jeżeli jesteśmy alergikami. Proszę odnieś się do tematu.
Pozdrawiam.
poniżej link do artykułu który mnie zainteresował.
https://www.national-geographic.pl/nauka/czy-kremy-z-filtrem-naprawde-chronia-nas-przed-sloncem